پاپزشکی یا دکتر پا

درباره ما

امروزه با گسترش و به خدمت گرفتن امکانات علمی و تکنولوژی در مقوله سلامت و بهداشت زندگی فاکتور امید به زندگی (LIFE EXPECTANCY ) به عنوان یک شاخص مهم بررسی سطح بهداشت و درمان در جوامع شناخته شده که عامل اصلی این شاخصه، سالهای فعال زندگی است که از حدود 50 سال به 67-70 سال رسیده است . از آن جا که معمولا فاصله بین عدم فعالیت و زندگی ساکن تا ختم زندگی بسیار کوتاه است به اهمیت فعال بودن بیشتر پی می بریم .

از طرفی بسیاری از بیماریهایی که در سطح کشور شایع و بسیار هزینه بر هستند مانند بیماریهای قلبی و دیابت نیاز به سلامت و حرکت برای بیمار دارند تا عوارض مخرب و گاه غیر قابل بازگشت را کاهش دهند. حرکت انسان تنها با اندام تحتانی و پا میسر است. قدما نیز به ارزش پای سالم واقف بودند از بقراط ، ارسطو تا لئوناردوداوینچی که معماری خلقت را با فاکتورهای مکانیک قابل حس انسانها تحسین نموده . در پزشکی مدرن تنها راه بررسی درست و علمی پا استفاده از ابزار های نوین معاینات و تشخیص بیماری ها است .

درکشور ما ایران باعث افتخار است که همگام با کشورهای پیشرفته به این علم نوظهور در بهداشت و درمان یعنی بهداشت و سلامت و بیماریهای پا در مقیاس دانشگاهی توجه شده و شروع به سرمایه گذاری در این مقوله اغاز گردیده و البته در سطح عملی و فعالتر یعنی بخش خصوصی انان که به اهمیت این نیاز پی بردند پیشگام شدند و ما با درک این نیاز برای هم وطنان اقدام به تکمیل و تجهیز کاملترین و مجهزترین کلینیک توانبخشی سلامت و بیماریهای پا اقدام نموده و تجهیزات در سطح بالای کیفیت جهانی را در اقدامات تشخیصی و درمانی بکار برده و مردم عزیزمان نیز همگام با ما با درک نیاز خود به مرکزی مجهز و کامل در بیماریهای پا عامل گسترش و بسط این هدف شده اند .

جنبه های علمی و مالی ارزشمند طرح ما هم در سطح فردی و هم در سطح جامعه ارزشمند است یعنی علاوه بر جنبه های روانی مثبت و کاهش هزینه خانواده در بیماریهای پا ، در سطح مدیریتی کلان نیز نتایج مثبت افزایش ساعات مفید نیروی کار و کاهش مرخصی و هزینه های درمانی سازمان مطرح است.

مراکز تخصصی پاپزشکی دکتر فووت دارای برند Dr.Foot کانادا ، مرکز درمانی پیشرفته در حوزه پودیاتری podiatry هستند که توسط گروهی از مجرب ترین متخصصان بنا شده اند. این مراکز اولین دارنده استاندارد ایزو در مدیریت کیفیت و رضایت مندی مشتری و ارائه خدمات درمانی بیماریهای پا در ایران هستند. این مراکز مراقبت های لازم جهت حفظ بهداشت و سلامت پا در سطح جهان و منطبق با تازه ترین روشهای درمانی مراکز معتبر علمی به بیماران ارائه می شود.

دکتر فووت ارائه دهنده درمانهای تخصصی در زمینه های درمانهای تهاجمی در بیمارستان و کلینیک ، غربالگری ، تشخیص ، کلینکهای فوق تخصصی ، فروش محصولات کمک حرکتی ، توانبخشی و خدمات جانبی می باشد.

اهداف :

ما بعنوان تیم علمی ، مصمم و هدفدار اهداف میانبرد و دوربردی را دنبال می کنیم از جمله :

  1. بسط و گسترش فرهنگ پای سالم و درک ارزشهای آن در جامعه.
  2. کاهش هزینه های هنگفت خانواده ها و جامعه در پیشگیری ، درمان و توانبخشی بیماریهای پا.
  3. ارائه خدمات تشخیصی درمانی با کیفیت.
  4. گسترش کشوری مراکز تشخیصی درمانی در کشور.
  5. ایجاد فرهنگ حفظ پای دیابتی و تجویز کفش سالم، برای این بیماری هزینه بر و نا توان کننده


اعتبار و ارزش علمی و بین المللی:

کلینیک های دکتر فووت ایران امروزه با تجهیزات بروز تشخیصی و درمانی منطبق با تکنولوژی های روز دنیا و با کیفیتی بین المللی آماده کمک به بیماران ایرانی و مراجعین کشورهای همجوار است . این مراکز تحت هدایت هیئت علمی شامل تمام تخصص ها و فوق تخصص های مرتبط مانند پودیاتری ، ارتوپدی ، جراحی ، جراحی فوق تخصصی عروق ،داخلی ، غدد ، توانبخشی، فیزیوتراپی و طب فیزیکی ، تغذیه ، روانپزشکی و روانشناسی و مجهز به تمام امکانات تشخیصی و درمانی میباشند و به عنوان نمایندگی دکتر فووت کانادا اهداف والای تشخیصی و درمانی را به عنوان اولین گروه پزشکی ایرانی در مقیاس استاندارد برون مرزی دنبال می کنیم .

مکتب تشخیصی و درمانی دکتر فوت کانادا

برمبنای مکتب و نگاه گروه پودیاتری دکتر فوت به بیماری ها ، میتوان تمام بیماری ها را بر مبنای پنج ضلعی طلائی سلامت بدن، درمان نمود و از بروز بیماری های تازه جلوگیری کرد.

بیشتر از چند دهه از تغییر نگاه مراکز معتبر علمی دنیا نسبت به شکل درمان بیماری ها می گذرد. در حقیقت با پیشرفت علم پزشکی، دانشمندان از تمرکز بر روی درمان نشانه ها و درد ها symptom and pain ، به سمت شناسایی و درمان علت ها سوق پیدا کردند. مطالعات متعددی نشان داده است که افزایش میزان فعالیت بدنی و حرکت فرد علاوه بر درمان بسیاری از بیماری های جسمی مانند بیماری های قلبی، دیابت، چاقی، سکته مغزی، سرطان، ms و ... از بسیاری از بیماری های روانی شایع مانند افسردگی نیز جلوگیری می کند. به بیان دیگر زندگی سالم و شاداب تنها با حرکت معنا می یابد و البته که فعالیت ها مبتنی بر پاهایمان است بنابراین درمان هوشمندانه و همگام با علت شناسی بیماری های اندام تحتانی قدم اول و بسیار با اهمیت در درمان بسیاری از بیماری هاست چرا که پا خشت اول بدن است و از قدیم شنیده ایم که : (خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج)

بر همین مبنا است که پنج ضلعی طلائی سلامت بدن دکتر فوت در تمام این سالها در جهان خوش درخشیده است.

انگار خورشید تازه ای در آسمان سلامت از امریکای شمالی طلوع کرده است.

شکل پنج ضلعی سلامت

1. بررسی و اصلاح بیومکانیک

تمام بدن و فعالیت هایش بر سیستم اسکلتی و عضلانی استوار است . به بیان دیگر با یک سیستم استخوان بندی ناقص تمام فعالیت های حیاتی و اصلی بدن تحت تاثیر قرار می گیرد . پژوهش ها ی اخیر نشان داده اند که علت افزایش میزان بروز بیماری هایی مانند خستگی مزمن، آرتروز زانو ، واریس ، انحراف پاشنه ، صافی کف پا ، خار پاشنه ، مشکلات ستون فقرت و ... عدم رعایت تناسب در بیومکانیک بدن افراد است. به دنبال مشکلات در قوس های کف پا و انحراف پاشنه ، راستای ستون فقرات ،استخوان های ساق و ران پا و مفاصل مچ ، زانو، لگن و حتی شانه دچار تغییرات نامتناسب و عدم تقارن می شوند.

2. اطلاعات درمانی

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است. در اطلاعات درمانی آگاهی های لازم پیرامون وضعیت فعلی و راه کار های درمان و پیشگیری از بروز مجدد رخداد پاتولوژیک به بیمار آموزش داده شده و خود اوست که نقش محوری را در اصلاح وضعیت خود ایفا می کند.

3. درمان فیزیکی و تمرین درمانی

پیش از هر گونه درمان تهاجمی یا حتی کم تهاجمی استفاده از درمان های فیزیکی یا فیزیوتراپی و تمرین درمانی، از تازه ترین شیوه های مورد تاییدمراکز برجسته علمی و از اصلی ترین موارد مورد تایید گروه پودیاتری دکتر فوت است.

4. درمان های کم تهاجمی

در صورت نیاز با تشخیص گروه پزشکی دکتر فوت و جهت جلوگیری از تحمیل عمل های جراحی بزرگ مانند تعویض مفصل زانو ، لگن و یا جراحی دیسک بین مهره های کمری ، استفاده از بعضی روشهای جدید مانند پی آر پی ،تزریق هیالورونیک اسیدها و در مواقع ضروری تزریق کورتون ها انجام خواهد گرفت .

اعمال جراحی میخچه ، پینه و درمان زخم های مقاوم به درمان با کمترین میزان تهاجم و با استفاده از لیزر های پیشرفته نیز توسط متخصصان متبحر این مراکز انجام می شود.

گام اول : بررسی و اصلاح بیومکانیک

قدم اول در بررسی وضعیت بیومکانیک بدن بررسی قوس های کف پا و راستای پاشنه است . همان طور که گفته شد پا مهم ترین نقش را در تعیین وضعیت کلی بیومانیک بدن داراست در صورت کاهش و یا افزایش نامتناسب قوس پا مجموعه استخوان های مچ و به طور ویژه استخوان پاشنه تحت تاثیر قرار گرفته و به سمت خارج و یا داخل انحراف پیدا می کند در نتیجه انحراف این استخوان ها به ترتیب استخوان های ساق پا ران لگن و ستون فقرات تحت تاثیر قرار می گیرد. امراضی ماننده : درد های مزمن پا ، خستگی زود رس به دنبال فعالیت، خار پاشنه ، پینه، میخچه، ارتروز زانو ها ، انحراف انگشت های پا، اختلالات حسی- عصبی، درد های لگنی، بیرون زدگی و یا پارگی دیسک بین مهره های کمری، انحراف ستون فقرات گردنی به سمت جلو و حتی گاهی سر درد همه و همه میتواند ناشی از اختلال در وضعیت بیومکانیک بدن باشد. در کلینیک های دکترfoot قسمتی با عنوان لابراتواره پا و ستون فقرات طراحی شده است . در این قسمت با کمک دستگاه های اسکن دو بعدی ، تحلیل گر شکل گام برداری ، پدوسکوپ، و بر اساس پیشرفته ترین index های روز دنیا ماننده FBI وضعیت بیومکانیک بدن مورد بررسی قرار گرفته و در انتها بیمار با گزارشی کامل از بررسی دقیق وضعیت و راستای قامتی خود روبه رو خواهد بود.

در صورت وجود و اثبات اختلال بیومکانیک در بیمار فرایند اصلاح کلینیک های دکتر Foot بیمار تحت اسکن سه بعدی از کف پا قرار خواهد گرفت، در حقیقت قوس پای هر فرد ماننده اثر انگشت ، ویژه خود اوست و تنها در صورتی می توان به اصلاح کامل وضعیت بیومکانیک بیمار امید وار بود که کفی متناسب با ویژگی های قوس پای او و عدم تقارن های موجود ساخته شود. در کلینیک های ارتوپد فنی دکتر Foot از کف پای هر فرد اسکن سه بعدی به عمل آمده و پس از انجام مداخلات لازم همان طراحی ویژه جهت تراش به کارگاه های تکنیکال ارتوپدی دکتر Foot ارسال خواهد شد.

شایان توجه است که تمام این فعالیت ها از طراحی تا تراش به وسیله دستگاه های Amfit آمریکا و با تکنولوژی انحصاری این شرکت انجام می گیرد .

گام دوم : درمان فیزیکی و تمرین درمانی

در کلینیک های دکتر فووت پس از انجام بررسی های کامل و شناسایی علت اصلی بیماری ،نسخه ی درمان فیزیکی و تمرین درمانی ویژه هر بیمار برای او تجویز خواهد شد. در قسمت درمان فیزیکی این کلینیک ها از پیشرفته ترین تجهیزات ممکن در درمان بیماری ها استفاده می شود به عنوان نمونه برای درمان خار پاشنه یا التهاب فاشیای کف پا ( پلانتار فاشیاتیس) از دستگاه های shock wave فوکوس استفاده می شود. برخلاف دستگاه های shock wave معمولی این دستگاه ها امواج خود را به صورت متمرکز به محل التهاب یا تجمع کلسیمی می فرستند .در تمام کلینیک های دکتر Foot این فرایند تحت گاید سونوگرافی و با دقتی نزدیک به صد در صد انجام می گیرد. اين روش غيرتهاجمي به‌ هزاران بيماري كه هر روز از دردهای ناشی از صدمات بافت و التهاب های مزمن رنج مي‌كشند كمك مي‌كند تا فعاليت‌هاي طبيعي روزمره خود مانند راه رفتن، ورزش‌كردن، سركار رفتن يا بلند كردن اشياء را بدون تحمل درد انجام دهند. امواج شاک ویو در واقع امواجی الکترومگنیک هستند که دارای انرژی بالایی می باشند و از طریق افزایش خون رسانی به بافت صدمه دیده و تاثیرات میکروترومایی موجب تسریع در روند درمان و بهبودی بافت می شوند. امواج شوكي در این مرکز براي درمان بيماريهاي ارتوپدي از قبيل خارپاشنه ، تاندونیت آشیل و دير جوش خوردگي و جوش نخوردگي شكستگي هاي استخوان استفاده مي شود.از سویی دیگر با استفاده از دستگاه های لیزر کم توان ، magnet و ارائه خدمات مهارت محور مانند ، مانیپولاسیون ، Dry Needling کامل ترین طرح های درمانی غیر تهاجمی اجرا می شود. درای نیدلینگ یک تکنیک و روش جدید درمانی در فیزیوتراپی است که از یک سوزن بسیار نازک و مخصوص جهت رفع و درمان گرفتگی و اسپاسم عضلات و نقاط ماشه ای(حساس) وسط عضلات و ... استفاده میشود.

علاوه بر این این روش در بسیاری از مشکلات اسکلتی و عضلانی کاربرد دارد مانند: انواع گرفتگی های دردناک عضلانی/شانه منجمد و ... این روش با ترشح برخی مواد شیمیایی باعث متوقف شدن مسیر درد و اسپاسم می گردد. در کنار این کارشناسان تمرین درمانی دکتر Foot با ارائه نسخه ویژه تمرین برای هر فرد و برگزاری کلاس های فردی و گروهی عضلات ویژه مورد نظر را تقویت و فرد را برای ورود به دوره ای از زندگی با کیفیتی بالاتر آماده می کنند.

گام سوم: درمان دارویی

در مواقع لازم و به عنوان کمک برای درمان های اصلی متخصصان مراکز دکتر Foot از تجویز دارو برای بیمار استفاده می کنند این تجویز ها بر اساس آخرین گاید لاین های مراکز تخصصی معتبردر اروپا و امریکا بوده و تمام تداخلات داروئی ممکن به دقت پیش از هر تجویز نسخه مورد بررسی قرار می گیرد علاوه بر دارو های مدرن از دارو های مکمل ویژه دکتر Foot نیز استفاده می شود. این دارو ها کاملا گیاهی بوده و به طور مستقیم تحت لیسانس دکتر Foot و از مرغوب ترین مواد اولیه از کشور هند تولید می شوند.

گام چهارم: اعمال درمانی کم تهاجمی

متاسفانه در اغلب موارد بیماران در زمانی به پزشک مراجعه می کنند که بیماری به مراحل شدید خود رسیده است و پزشکان ناچار به استفاده از اعمال جراحی بزرگ هستند. در مراکز دکتر Foot به منظور جلوگیری از رسیدن بیمار به مراحل غیر قابل جبران بیماری از بعضی اقدامات کم تهاجمی استفاده می شود. در صدر این اقدامات PRP قرار دارد در این روش پس از دریافت مقدار کمی خون از بیمار این خون تحت فرآوری قرار گرفته و پلاکت ها که حاوی عوامل رشد طبیعی بدن هستند تغلیظ می شوند. این پلاکت های غلیظ شده مجددا به نواحی آسیب دیده و نیازمند رشد مانند مفاصل و رباط های آسیب دیده تزریق می شوند اثر گذاری این روش در موارد ارتوپدی در طی مقالات متعددی به اثبات رسیده است. در کنار این تزریق هایی مانند هیالورونیک اسید ها و کورتیکو استروئید ها در مواردی که به تائید انجمن های پدیاتری امریکا و کانادا رسیده است استفاده می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده جراحی های کوچکی مانند جراحی میخچه ، ناخن های در گوشت فرو رفته تصحیح انحراف انگشت شست پا و ترمیم تاندون ها و رباط ها با کمک دستگاه های لیزر پیشرفته و با کمترین تهاجم به بافت های کناری انجام می شود.

گام پنجم: اطلاعات درمانی

در گام پنجم و به عنوان موثرین گام برای ایجاد یک وضعیت سلامتی پایدار در بیمار اطلاعات لازم پیرامون وضعیت او به صورت دسته بندی شده در اختیار بیمار قرار می گیرد. این آگاهی باعث می شود تا از این پس خود بیمار باشد که نقش محوری را در درمان و حفظ و پایداری آن داشته باشد. تهیه جزوات آموزشی، CDهای تصویری و پمفلت های ویژه بیماری ها، همکاری با سازمان صدا و سیما در جهت تولید برنامه های آگاهی محور، همه و همه با همین هدف انجام می گیرد.

گروه های ویژه درمانی

1- گروه غرباگری

مطالعات اخیر نشان داده است که در کشور عزیزمان ایران 86 درصد از کودکان در سنین مدرسه با اختلالاتی همچون صافی کف پا و نا هنجاری ها در ستون فقرات روبه رو هستند. بر همین مبنا در راستای رسالت خود، پیشگیری و شناسایی زودرس اختلالات در سنین قابل جبران گروه غربالگری مدارس خود را سازماندهی نموده است. افراد این گروه پس از طی مراحل آموزشی و کسب اعتبار نامه ها از سازمان دکتر فووت کانادا با کمک دستگاه های تشخیصی پیشرفته در سطح مدارس و مهد کودک ها به بررسی دانش آموزان پرداخته و در صورت وجود اختلال آن ها را جهت بررسی بیشتر و در صورت لزوم شروع درمان به مراکز معتبر ارجاع می دهند.

2- گروه ویژه مادران باردار

در زمان بارداری به علت تغییرات هورمونی و البته افزایش وزن ناشی از فرآیند بارداری در کنار ورود مشکلاتی مانند دیابت بارداری، اختلال در وضعیت بیومکانیک مادران نیز با شیوع قابل توجهی اتفاق می افتد. کاهش قوس کف پا، انحراف پاشنه به سمت خارج بدن، ایجاد التهاب در مفاصل زانو و لگن، افزایش قوس کمر و به دنبال آن آسیب به دیسک ها بین مهره ای همه و همه از این عوارض هستند. گروه درمانی ویژه مادران دکتر فووت از پیش تا انتهای بارداری فرآیند حمایتی دقیقی را برای مادران فراهم نموده است. شناسایی اختلالات اولیه و تجویز لوازم کمکی و مکمل های لازم جهت جلوگیری از بروز مشکلات ذکر شده از اصلی ترین اهداف این گروه است.

3- گروه ویژه افزایش توان کاری ایرانیان

تحقیقات متعددی نشان داده است با اصلاح ساختار بیومکانیک کارمندان و کارگران توان کاری روزانه ایشان تا میزان 20 درصد افزایش می یابد. که این علاوه بر افزایش توان اداری و تولیدی کشور باعث رشد معنی دار کیفیت زندگی و احساس رضایت از شغل در بین ایشان می شود. سازمان دکتر فووت ایران با توجه به این نکته گروه های غربالگری سازمان ها، ادارات و کارخانه ها را طراحی کرده است. این گروه ها علاوه بر غربالگری و شناسایی اختلالات بیومکانیک افراد به اصلاح ناهنجاری های ساختاری و ارگونومی محل فعالیت کارمندان و کارگران نیز خواهند پرداخت.

آن چه در کلینیک های دکتر فوت انتظار شما را می کشد؟

پس از ویزیت پزشکان و کسب اطلاعاتی مانند مشکل اصلی ، سابقه بیماری ، داروهای مورد استفاده ، معاینات اولیه پا از نظر وضعیت عضلانی اسکلتی ، پوست ، عروق ، اعصاب صورت می گیرد.

همچنین توسط معاینه گران حرفه ای این کلینیک با استفاده از پیشرفته ترین دستگاههای بررسی سلامت پا و ستون فقرات ، صافی کف پا ، تاثیرات اختلالات پا بر ستون فقرات، پای مادران باردار ارزیابی می شود. معاینه گران ما با مراجعه به مدارس ، مهدکودکها و موسسات باگرفتن اسکن 2بعدی از کف پا اطلاعات خوبی برای تشخیص و درمان بیماریهای پا در اختیار شما قرار می دهند.

دستگاه اسكنر دو بعدي ميزان فشار كف پا را در دو حالت استاتيك (زماني كه فرد به طور ثابت بر روي صفحه مي‌ايستد) و ديناميك (زماني كه فرد روي صفحة اسكنر راه مي‌رود) نشان مي‌دهد. وجود سنسورهاي دقيق و حساس در دستگاه اسكنر امكان ارزيابي دقيق شكل كف پا، ميزان قوس طولي كف پا و ميزان فشار در هر نقطه از پا را مي‌دهد. (بيشترين فشار با رنگ قرمز و كمترين فشار با رنگ آبي نشان داده مي‌شود) همچنين ميزان فشاري كه بر هر پا وارد مي‌شود توسط دستگاه مشخص مي‌گردد. در حالت ديناميك يا زماني كه فرد بر روي صفحة اسكنر راه مي‌رود علاوه بر شكل و ميزان قوس كف پا، حالت راه رفتن هر شخص نيز آناليز مي‌شود. فرد چندين بار بر روي دستگاه اسكنر راه مي‌رود اطلاعات جمع‌آوري شده ثبت مي‌شوند و نهايتاٌ تغييرات فشاري و تغييرات ساختاري كف پا در حين راه رفتن نشان داده مي‌شود. هم‌چنين ميزان فشار در هر ناحيه از كف پا به صورت لحظه‌اي نمايش داده مي‌شود. نقاط حداكثر فشار شناسائي شده و در ساخت كفي تلاش مي‌شود اين فشار نقطه‌اي كاهش يافته و در نواحي مجاور پخش شود.

دستگاه اسكنر سه بعدي براي اهداف تکنیکال ارتوپدي طراحي شده است، اين دستگاه از تمام سطح پا اسكن مي‌گيرد و حالت كف پا را ارزيابي مي‌كند و اطلاعات مربوط به قوس كف پا را به درمانگر مي‌دهد. هم‌چنين اين دستگاه قابليت آن را دارد كه اطلاعات حاصله از اسكن 2 بعدي را با تصوير اسكن سه بعدي پا تطبيق دهد. ويژگي‌هاي فوق‌الذكر به درمانگر كمك مي‌كند كه يك كفي استاندارد بر اساس پاي بيمار تهيه كرده و اصلاحات مورد نياز را در آن ايجاد نمايد. اسكن سه بعدي پس از پردازش اطلاعات حاصل از اسكن و ساخت يك تصوير سه بعدي كامپيوتري از كف پا كفي استاندارد را با استفاده از قابليت‌هاي متنوعي كه دارد (شامل طراحي قوس طولي و عرضي، پدمتاتارسال، پد بين انگشتي و ...) طراحي مي‌كند سپس اطلاعات مربوطه براي ساخت كفي به دستگاه تراش داده مي‌شود.

یکی از مهمترین ابزارها در اصلاح وضعیت بیومکانیک بدن و جلوگیری از عوارض ناشی از این اختلالات استفاده از کفی ها و کفش ها و سایر محصولات کمک درمانی مناسب است. در دپارتمان ارتوپدی فنی با استفاده از اسکن 3بعدی لیزری پس از ارزیابی ویژگی های پا شما، که بیش از 10 شاخص هستند، کفی ویژه ، صندل و کفش طبی برای پای شما ساخته می شود. همچنین کارشناسان ارتوز و پروتوز شما را راهنمایی می کنند و بر اساس مشکل شما ارتز مناسب تجویز خواهد شد. ارتوز تجویزی در این مرحله علاوه بر حمایت از اندام به جهت جلوگیری از آسیب بیشتر منجر به کاهش درد می شود.

انواع ارتزهای زانو برای مشکلاتی نظیر پاهای پرانتزی یا پاهای ضربدری یا بعضی از انواع ارتوزهای مربوط به پا و مچ نظیر کفش و کفی های طبی که بر اساس اسکن 3بعدی ساخته شده برای هر فرد انحصاری است و سایر ارتوزهای مربوط به پا و مچ مثل انواع مچ بندها و ارتوزهای شبانه برای بهبود التهاب فاسیای کف پا، انواع ارتوزهای مربوط به ساق پا که ناشی از آسیب های بیرونی است مثل شکستگی ها و برخی از آسیب های مربوط به بافت عضلانی مثل واریس در این مرکز در اختیار شما قرار می گیرد.

تماس با ما

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree