کلینیک فیزیوتراپی,درمان زانو,درمان پا

در کلینیک توانبخشی و فیزیوتراپی دکتر فووت، انجام درمان های تخصصی فیزیوتراپی، الکتروتراپی، درمان های فیزیکی و تمرین درمانی با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی، صورت می گیرد.

 فیزیوتراپیشیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-عضلانی-اسکلتی می باشد که با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر انجام می گیرد و درمانی علمی بر اساس تحصیلات عالی و بالینی با قدمت طولانی میباشد که همزمان با توسعه دانش پزشکی به یکی از ارکان درمان های نوین پزشکی تبدیل شده است. در این روشها از ورزش، نور، لیزردرمانی، گرما و الکتروتراپی استفاده می‌شود. به این ترتیب توانبخشی و فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.

 واژه فیزیوتراپی از «فیزیو= فیزیولوژیک، جسمانی و طبیعی» و «تراپی=درمان»، ساخته شده‌است. در بعضی از منابع لغت اصلی که کلمه فیزیوتراپی ازآن گرفته شده‌است کلمه physiological therapeutics می‌باشد. البته مداخلات درمانی در فیزیوتراپی بخش کوچکی از عملیات آن محسوب می‌گردد. در فیزیوتراپی هدف ارتقای عملکرد جسمانی بدن می‌باشد البته با توجه به تداخل و ارتباط زیاد سیستمهای بدن درمانهای فیزیوتراپی که توسط فیزیوتراپیست انجام می‌شود مستقیم یا غیر مستقیم باعث بهبود عملکرد دستگاه فیزیولوژیک نیز می‌شود. مثلاً  فیزیوتراپی دستگاه تنفسی موجب بهبود درصد گازهای خون (دی اکسید کربن و اکسیژن) و تغییر میزان اسیدیته خون شده که به نوبه خود می‌تواند باعث بهبود سطح هشیاری شود.

فیزیوتراپیست در این رشته به عنوان درمانگر شناخته می‌شود. با توجه به این که فیزیوتراپی درمان فیزیولوژیک و جسمانی بیماریها است کالبدشناسی و حرکت‌شناسی و فیزیولوژی حرکت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اصلی ترین هنر و تخصص فیزیوتراپیست توانایی انجام مهارتهای دستی و حرکت درمانی است که در جهت پیشگیری از بسیاری بیماریها و درمان و توانبخشی افراد جامعه بکارگرفته میشود. خواص امواج مختلف مانند امواج صوتی,مغناطیسی,لیزر,شاک ویو,رادیویی و خواص درمانی آب, سرما و گرما بکارگرفته میشوند تا دستیابی به این اهداف آسانتر شود.

به عنوان نمونه در بیماری خار پاشنه، با استفاده از دستگاه شاک ویو فوکوس و سنگ شکن تحت گاید سونوگرافی درمان صورت می پذیرد. همچنین با بهره گیری از لیزر کم توان، مگنت، Dry needling (استفاده از سوزن درمانی) و ... در رفع اسپاسم های عضلانی دردناک، شانه منجمد و نیز مواجهه با سایر بیماری های ماسکلواسکلتال از رویکردهای درمانی مختلف در این کلینیک استفاده می گردد.

 در صورت نیاز نیز با ارائه خدمات مهارت محور و Manipulation سایر اقدامات درمانی با توجه به صلاحدید پزشک انجام می گیرد.

تماس با ما

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree